Makale Yazarak Para Kazanın!

Makale yazarak para kazanma, internetten para kazanmanın en kolay yöntemlerinden bir tanesidir. Makale yazarlığı yapmak için herhangi bir yeteneğe veya ekstra bir araca gereksinim duymadan kolaylıkla para kazanabilirsiniz. Peki makale yazarlığının püf noktaları nelerdir? Makale yazarak para kazanma yolları nelerdir? İşte aradığınız tüm soruların yanıtları…

Makale Nasıl Yazılır?

internetten-para-kazanma-yollari

Makale, herhangi bir görüşü, düşünceyi, olguyu veya konuyu kanıtlamak ve onu savunmak için yazılan yazılara denilir. Makaleler genellikle gazete, dergi, kitaplarda ve internet sayfalarında yayımlanır. Makale her ne kadar yapılması kolay bir iş gibi görünse de yazılırken dikkat edilmesi gereken önemli hususlar barındırmaktadır. Peki iyi bir makalenin sırrı nedir?

1.       İmla Kurallarına Dikkat Edin!

Yalnızca makalelerde değil kaleme aldığınız her türde metinde imla kuralları oldukça önemlidir. Nitekim imla kuralları, kaleme alınan metinlerin daha anlaşılır ve okunabilir olmasını sağlar. İmla kurallarının düzgün kullanıldığı bir metin okuyucular tarafından daha çok ilgi görmesini sağlayacaktır.

2.       Makalenin Konusuna Hakim Olun

Herhangi bir makale kaleme almadan önce içeriğinizin konusunu net olarak belirleyin. Belirlediğiniz konu üzerine en az 3 kaynaktan araştırma yapın. Ele aldığınınız konunun doğruluğunu farklı kaynaklar üzerinden tasdikleyin. Farklı kaynaklardan yaptığınız araştırmaları kendi kelimeleriniz ve düşünceleriniz ile kaleme alın.

3.       Ara Başlıklara Önem Verin ve Yazıları Uzun Tutmayın!

Kaleme alacağınız makaleyi yalnızca tek bir başlık altında anlatmayın. Okuyucuya aktaracağınız genel konuyu ara başlıklar kullanarak tane tane anlatmaya özen gösterin. Bu şekilde kaleme alacağınız makaleler daha göz alıcı ve okunur hale gelecektir. Ara başlıklar kullanarak ele aldığınız konuyu kısa kısa sorular üzerinden ele alın.

4.       Kendi Cümlelerinizle Makale Yazın

Makale yazma sanatının en önemli püf noktası kuşkusuz özgün içerikler üretmektir. Yazdığınız makalenin size ait kelimelerle oluşmasına dikkat edin, internet ortamında yayımlanan her makale Google’a ait yapay zeka tarafından kontrol edilmektedir. Bu yapay zeka benzer içerikler saptaması halinde kaleme alınan bu makaleleri spam olarak algılayıp Google aramalarında ziyaretçilerin görmesini engellemektedir. Bu nedenle özgün içerik kaleme almak oldukça önemli!

5.       Son Olarak Makalenizi Okuyun!

Makalenizi yukarıda yazan kriterlere uyarak kaleme aldıktan sonra son bir kez okuyup herhangi bir yerde imla veya yazım hatası yapıp yapmadığınızı kontrol edin.

Makale Yazarak Para Kazanma Yolları

makale-yazarak-para-kazanma-yollari

Makale nedir, makale nasıl yazılır konularını sizlere aktardık. Makalemizi kaleme aldık şimdi bu makale ile nasıl para kazanabiliriz. Makale yazarak para kazanmanın yolları nelerdir?

Makale Satışı Yapan Sitelere Satabiliriz!

Piyasada bulunan birçok blog, e-ticaret, haber ve benzeri web siteleri sayfalarında yayımladıkları makaleleri hazır makale satışı yapan platformlardan satın almaktadır. N11, Milliyet, Onedio ve benzeri köklü firmalarla çalışan bu platformalar belirli dönemlerde bünyelerine makale yazarları almaktadırlar. Her platformun kendine has şartları bulunurken bazı platformlar her türden yazarları bünyesine katmaktadır. Bu platformlara üye olarak size yöneltilen konuları kaleme alarak para kazanabilirsiniz. Bu sistemler üzerinden aylık 1.200 ila 2.500 TL miktarlarında para kazanabilmeniz mümkün.

Freelancer Platformlarına veya Forumlara Üye Olun!

İnternet üzerinde yer alan onlarca yerli ve yabancı freelancer sitesine üye olun. Üye olduktan sonra kendinize ait ilanlar oluşturarak müşterilerinizle iletişime geçin ve makale yazmaya başlayın. İlanlarınızı oluştururken müşterilerinize hitap etmeyi bilin ve onların dikkatlerini üzerinize çekin. Freelance platformlarında ilgi çekici ilanların yanı sıra referanslar oldukça önemlidir. Daha önce kaleme aldığınız makaleleri örnek gösterin, referanslarınız sizin daha kolay iş almanızı sağlayacaktır.

Freelancer platformlarının yanı sıra çeşitli webmaster forumlarına üye olarak burada çeşitli web sitesi bulunan kullanıcılara makale satışı yapabilirsiniz.

Makalelerinizi Kendi Blog Sitenizde Yayınlayın!

Günümüzde web sitesi kurmak artık çok kolay! Cüzi miktarlarda domain ve hosting ücretleri ile kolaylıkla bir web sitesi oluşturabilir ve kaleme aldığınız özgün makalelerinizi kendi web sitenizde yayımlayabilirsiniz. Kendi web sitenizin zamanla ilgi görmesi ile reklam alabilir ve kolaylıkla para kazanabilirsiniz.

Makale yazarak para kazanma yollarından en kazançlı ve zor olanı kuşkusuz kendi web sitenizi oluşturarak makalelerinizi burada yayımlamaktır. Kendi web siteniz üzerinden aylık 1.000 TL ila 10.000 TL’ye varana kazançlar elde edebilmeniz mümkün!

Son Olarak

Evet arkadaşlar elimizden geldiğince sizlere makale yazarak para kazanma yollarını anlatmaya çalıştık. Yukarıda verilen yöntemleri etkin bir şekilde uygulayarak sizlerde birer makale yazarı olabilir ve her ay cüzi miktarlarda paralar kazanabilirsiniz. İnternetten para kazanma yollarını anlattığımız bu yazımıza da göz atmayı unutmayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir